Güləş üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri - Fotolar

Güləş üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri - Fotolar
Onlar AGF tərəfindən mükafatlandırılıb.

"Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında Azərbaycan çempionatı keçrilib.

ANN.Az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, çempionatda sərbəst güləş üzrə 57, 61, 65, 74,  70, 74, 86, 97 və 125 kq, yunan-Roma güləşi üzrə  59, 66 və 71 kq çəki dərəcələrində pəhləvanlar mübarizə aparıb.

Sərbəst güləş üzrə     

57 kq
FİNAL - Yaşar Əliyev - Mircəlal Həsənzadə 4:3
Bürünc medal görüşü - Etibar Hacıyev - Pərviz İbrahimov 2*:2
Bürünc medal görüşü - Eldəniz Əzizli - Mahmud Məhəmmədov 0:10    

61 kq
FİNAL - Ruhlan Məmmədov - Cəlal Süleymanov 2:5
Bürünc medal görüşü - Kamran Fəttayev - Əhmədnəbi Qvarzatilov 0:6
Bürünc medal görüşü - Elçin Vəliyev - Qalib Əliyev 2:12

65 kq
FİNAL - Məhəmməd Müslümov - Ağahüseyn Mustafayev 6:2
Bürünc medal görüşü - Coşqun Əzimov - Teymur Məmmədov 6:2
Bürünc medal görüşü - Hüseyn Şahbanov - Gitinomaqomed Hacıyev -:+ (zədə)    

70 kq
FİNAL - Murad Süleymanov - Ruslan Dibirhacıyev 4:4*
Bürünc medal görüşü - Emin Əzizov - Hacımurad Ömərov 2:4
Bürünc medal görüşü - Asif Əliyev - Kamran Yunusov 0:10

74 kq
FİNAL - Əşrəf Əliyev - Cəbrayıl Həsənov 4:6
Bürünc medal görüşü - Zaur Ələkbərov - Mircəfər Murtuzlu 0:4
Bürünc medal görüşü - Fərman Həsənov - Kənan Əliyev 1:7     

86 kq
FİNAL - Aleksandr Qostiyev - Məhəmmədhacı Xatiyev 4*:4
Bürünc medal görüşü - Turqay Məmmədov - İbrahim Yusifov 1:12
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abdulxaliqov - Həmzət Osmanov 0:8    

97 kq
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev - Xetaq Qazyumov 0:6
Bürünc medal görüşü - Ramil Usubov - Elcan Usubov 0:10
Bürünc medal görüşü - Roman Bəkirov - Aslanbek Alborov 2:1
(Roman Bəkirov zədələndiyi üçün qələbə Aslanbek Alborova verilib)

125 kq
FİNAL - Səid Həmidov - Cəmaləddin Məhəmmədov -:+ (zədə)
Bürünc medal görüşü - Sənan Bağırov - Oyan Nəzəriani 0:2
Bürünc medal görüşü - Əli Maqomedabirov - Adəm Cəlilov 11:1    
 
Yunan-Roma güləşi üzrə    
 
59 kq
FİNAL - Elman Muxtarov - Murad Məmmədov 6:4
Bürünc medal görüşü - İbrahim Nurullayev - Orxan Eyvazov 1:8
Bürünc medal görüşü - Orxan Əhmədov - Taleh Məmmədov 2:1    

66 kq
FİNAL - Həsən Əliyev - Ruhin Mikayılov 2:0
Bürünc medal görüşü - Kamran Məmmədov - Tural Umayev 2:0
Bürünc medal görüşü - Azad Əliyev - Hüseyn Abbasov 3:0

71 kq
FİNAL - Rüstəm Əliyev - Ceyhun Əliyev 8:0
Bürünc medal görüşü - Elvin Tağıyev - İlkin Əsgərov 0:8
Bürünc medal görüşü - Kənan İmanov - Rəsul Çunayev 0:8     

Çəki dərəcələri üzrə ilk 3 yeri tutmuş idmançılar AGF tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunub, həmin güləşçilər ölkə yığma komandasının heyətinə cəlb ediləcək və tam dəst idman geyimi ilə təmin olunublar.

ANN.Az
 






Tərəfdaşların xəbərləri

Xəbər lenti